O Nas

Szkoła Kultury i Języka Polskiego
Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy


Język polski znajduje się w czołówce najtrudniejszych języków na świecie. Czy to znaczy, że nie można się go nauczyć? Oczywiście, że można!

 

W Szkole Kultury i Języka Polskiego zadbamy o to, byście Państwo szybko, sprawnie i na wysokim poziomie nauczyli się wszystkich sprawności językowych: czytania, pisania, mówienia i rozumienia ze słuchu. 

 Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy prowadzi  regularne kursy języka polskiego dla obcokrajowców od 2006 roku.

 

Zajęcia w Szkole Kultury i Języka Polskiego przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy prowadzone są przez doświadczonych, dyplomowanych nauczycieli języka polskiego (filolodzy, etno- i socjolingwiści oraz kulturoznawcy).

 

Lektorzy języka polskiego są  absolwentami dwuletnich studiów podyplomowych nauczania języka polskiego jako obcego.

Szkoła dysponuje specjalnie przygotowaną platformą e-learningową wspierającą proces edukacyjny oraz własnymi materiałami dydaktycznymi (miniskrypty, materiały interaktywne). Część zajęć realizowana jest w specjalistycznej pracowni do ćwiczeń fonetycznych.

 

Szkoła Kultury i Języka Polskiego przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy od  roku akademickiego 2013/2014 prowadzi  egzaminy międzynarodowe na poziomie B1 oraz  B2  z języka polskiego dla obcokrajowców w swojej siedzibie, jako Akredytowanym  Centrum Egzaminacyjnym.

W latach 2006-2017 w różnych formach kursowych i szkołach letnich wzięło udział przeszło 2600 obcokrajowców z ponad 30-stu krajów (studenci, uczniowie, przedsiębiorcy, nauczyciele akademiccy).

 

Zapraszamy Serdecznie !

Szkoła Kultury i Języka Polskiego

Polecamy

Kontakt

tel. (052) 567 00 67
e-mail: sjowsg@byd.pl
ul. Garbary 3, budynek H biuro H001

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00

SZKOŁA KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO - Wyższa Szkoła Gospodarki