Agnieszka Grochocka - Dyrektorka Centrum Informacji Naukowej i Dialogu Kulturowego WSG skupiającego takie jednostki jak Centrum Kultury i Języka Polskiego, Akademickie Centrum Mediacji Kulturowej i Biblioteka Główna WSG. Absolwentka filologii polskiej, dydaktyki języka polskiego jako obcego, bibliotekoznawstwa, zarządzania zasobami ludzkimi oraz psychologii. W trakcie doktoratu na Uniwersytecie Gdańskim z pedagogiki. Lektorka języka polskiego jako obcego oraz egzaminatorka podczas egzaminów państwowych certyfikatowych z j. polskiego z wieloletnim doświadczeniem. Doświadczona w organizowaniu licznych projektów i grantów angażujących młodzież oraz lokalną społeczność, w tym wyróżnionego tytułem Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej „Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS”.
dr Konrad Kazimierz Szamryk - adiunkt na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku, glottodydaktyk i historyk języka, lektor języka polskiego, egzaminator i przewodniczący na państwowych egzaminach certyfikowanych, pracował m.in. na Uniwersytecie Stambulskim oraz w Instytucie Slawistyki Polskiej Akademii Nauk.
Alina Fiszer - lektorka języka polskiego jako obcego od ponad 10 lat. Współpracowała z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską, Uniwersytetem w Wiedniu oraz International American School w Warszawie, obecnie uczy dzieci obcojęzyczne w Thames British School. Przewodnicząca komisji na państwowych egzaminach certyfikatowych w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.
Piotr Sieńko - absolwent sześciu kierunków studiów, w tym polonistyki na specjalności glottodydaktycznej. Obecnie specjalista w Centrum Kultury i Języka Polskiego WSG i nauczyciel akademicki w Instytucie Nauk Społecznych, Katedrze Pedagogiki i Usług Społecznych WSG. Pełni też funkcję egzaminatora i lektora w Centrum Kultury i Języka Polskiego oraz sekretarza w czasopiśmie naukowym "Heteroglossia – studia kulturoznawczo-filologiczne" i rzecznika dyscyplinarnego ds. studentów. Pisze doktorat w dyscyplinie literaturoznawstwa.
dr Irena Kudlińska, prof. WSG - rusycystka. Dziekan ds. kształcenia językowego WSG. Była dyrektorka i współzałożycielka Ośrodka Certyfikowanych Egzaminów Państwowych z Języka Polskiego Jako Obcego WSG oraz dyrektorka Centrum Tłumaczeń Specjalistycznych. Organizuje kursy języka polskiego dla osób uchodźczych z Ukrainy. Współpracuje z fundacjami w zakresie pomocy i wsparcia dla Ukrainy. Założycielka i wieloletnia sekretarz czasopisma naukowego „Heteroglossia – studia kulturoznawczo-filologiczne”.
Anna Ligman - absolwentka filologii polskiej, nauczycielka dyplomowana z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą oraz dorosłymi. Ponadto oligo, surdo i tyflopedagog, logopeda, a także lektorka języka polskiego jako obcego. Egzaminatorka maturalna OKE oraz nauczycielka akademicka współpracująca z Centrum Kultury i Języka Polskiego WSG podczas egzaminów certyfikatowych z j. polskiego.
Katarzyna Tokarska - absolwentka filologii polskiej oraz studiów podyplomowych na toruńskim UMK. Lektorka języka polskiego jako obcego oraz egzaminatorka. Od wielu lat uczy języka polskiego w szkołach, stowarzyszeniach, na uniwersytetach w kraju i za granicą.
Justyna Felczykowska-Youmbi - absolwentka filologii germańskiej. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego, oligofrenopedagogiki, resocjalizacji, bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. W Wyższej Szkle Gospodarki w Bydgoszczy pełni role lektorki j. niemieckiego, j. polskiego jako obcego oraz egzaminatorki.
Magda Stachowiak - dyplomowana nauczycielka języka polskiego, plastyki, a także fascynatka języka polskiego jako obcego, miłośniczka kotów. Na co dzień pracuje w szkole podstawowej, a po lekcjach uczy obcokrajowców. W Centrum Kultury i Języka Polskiego WSG pełni rolę egzaminatorki.
Beata Trzebuchowska - absolwentka filologii polskiej, nauczycielka języka polskiego, specjalistka w dziedzinie dydaktyki języka polskiego jako obcego. Logopeda, absolwentka Wydziału Historii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od wielu lat pełni funkcje egzaminatorki i egzaminatorki Powtórnej Sprawdzania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. W Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy pełni funkcję egzaminatorki podczas egzaminów certyfikatowych z j. polskiego, pracuje także jako nauczycielka akademicka prowadząc zajęcia z Kultury Języka Polskiego.
Teresa Szefler - nauczycielka z wieloletnim stażem. Absolwentka pedagogiki, logopedii i surdopedagogiki. Cztery lata spędziła w Ukrainie, gdzie pracowała w środowiskach polonijnych jako lektorka języka polskiego skierowana do pracy na Wschodzie przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Nauczycielka akademicka w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.
Monika Lubońska - nauczycielka języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła filologię polską na UMK w Toruniu oraz studia podyplomowe Nauczanie języka polskiego jako obcego. W Centrum Kultury i Języka Polskiego WSG pełni funkcję egzaminatorki.
Renata Sukiennik - emerytowana nauczycielka języka polskiego, absolwentka UMK i podyplomowych studiów z dydaktyki języka polskiego jako obcego. Od początku trwania państwowych egzaminów certyfikatowych z j. polskiego na WSG pełni rolę egzaminatorki. Lektorka w szkołach językowych i korepetytorka.
Anna Kępa - absolwentka bohemistyki, polonistyki i anglistyki. Nauczycielka języka polskiego jako obcego. W Centrum Kultury i Języka Polskiego WSG pełni funkcję egzaminatorki podczas egzaminów certyfikatowych z j. polskiego.
Joanna Tokarewicz - absolwentka filologii polskiej (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz studiów podyplomowych z zakresu Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), a także studia Nauczanie Języka Polskiego jako obcego (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu). W Centrum Kultury i Języka Polskiego WSG pełni funkcję egzaminatorki podczas egzaminów certyfikatowych z j. polskiego. Ponadto egzaminatorka egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku oraz nauczycielka języka polskiego.
SZKOŁA KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO - Wyższa Szkoła Gospodarki